Şanlıurfa’da başıboş köpek küçük çocuğa saldırdı: İşte o anlar

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde başıboş köpeğin saldırısına uğrayan 3 yaşındaki çocuk yaralandı. Küçük çocuk hastanedeki  tedavisinin ardından...

 Şanlıurfa’da başıboş köpek küçük çocuğa saldırdı: İşte o anlar

13.06.2023 - 16:14

Güncelleme : 13.06.2023 - 16:14

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde başıboş köpeğin saldırısına uğrayan 3 yaşındaki çocuk yaralandı. Küçük çocuk hastanedeki  tedavisinin ardından taburcu edildi.

Olay Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde meydana geldi.  Edinilen bilgilere göre 4 gün önce evlerinin bahçesinde annesi ve komşuları ile gezen Müberran Ceren Avar başıboş bir köpeğin saldırısına uğradı.

Saldırı sonucunda 3 yaşındaki Müberran Ceren Avar, başından ve yüzünden yaralandı. Panik yaşayan çevredekiler köpeği hemen uzaklaştırdı. Ardından Ceylanpınar Devlet Hastanesine kaldırılan Avar, sevk edildiği Şanlıurfa ve Diyarbakır’daki bazı hastanelerde tedavilerinin ardından taburcu edildi.

“GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASINI TALEP EDİYORUM”

Sahipsiz köpeklere karşı önlem alınmasını isteyen Baba Abdulkadir Avar, “Çocuğumun psikososyal destek almasını, yüzünde kalıcı iz olmaması için destek verilmesini istiyorum. Yaşadığımız mağduriyeti başkasının da yaşamaması için gerekli tedbirlerin alınmasını talep ediyorum.” dedi.

“ENGELLİYİM ZAR ZOR YETİŞTİM”

Avar’ın komşusu Mahmut Uysal da saldırının bir anda gerçekleştiğini anlatarak, “Engelliyim zar zor yetiştim. Baktım ki köpek çocuğa saldırmış. Allah’tan etrafta 3-4 kişi vardı onlar olmasaydı çocuğu paramparça ederdi.” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın