Şanlıurfa Valiliği duyurdu! Yakalandılar

Selin ve depremin vurduğu Şanlıurfa’da ağır hasarlı hırsızlık dadandı haberi üzerine Şanlıurfa Valiliği açıklama yaptı.

 Şanlıurfa Valiliği duyurdu! Yakalandılar

10.04.2023 - 15:43

Güncelleme : 10.04.2023 - 15:43

Selin ve depremin vurduğu Şanlıurfa’da ağır hasarlı hırsızlık dadandı haberi üzerine Şanlıurfa Valiliği açıklama yaptı.

Asrın felaketi ve selin vurduğu Şanlıurfa’da Ağır Hasarlı Binalara Hırsızlar Dadandı” şeklindeki hırsızlık haberleri üzerime Şanlıurfa İl Emniyet müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü  ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmada bahse konu binadan malzemenin çalınmadığı güvenlik ve kamera görüntülerinden binaya girdikleri belirlenen  H.K. (42), İ.K.(19) ve yaşı küçük B.K.’nin (16) adreslerine yapılan operasyonda, zanlılar kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

“Açıktan Hırsızlık” suçundan adli mercilere sevk edilen şüpheli H.K. , İ.K. ve yaşı küçük B.K. isimli şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada;

“İlimizde yaşanan asrın felaketi olarak değerlendirilen deprem sonrasında bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan “Ağır Hasarlı Binalara Hırsızlar Dadandı” şeklindeki hırsızlık haberlerine istinaden, hasar gören yerleşim yerlerinde hırsızlık, yağma vb. olayların önlenmesi amacı ile İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Bu çerçevede, 08.04.2023 günü İlimiz Haliliye ilçesi Cengiz Topel Mahallesi Çamlık Caddesi’nde bulunan ağır hasarlı binadan hırsızlık yapıldığı bilgisi edinilmesi üzerine, ekiplerimizce ivedilikle olaya müdahale edilmiştir. Yapılan araştırmada “Açıktan Hırsızlık” konusuyla ilgili yapılan çalışmalarda bahse konu videoyu basına ve sosyal medyaya veren bina sakini B.K. ile bina yöneticisi B.K. binalarından herhangi bir malzemenin çalınmadığını beyan etmiştir.

09.04.2023 günü Asayiş Şube Müdürlüğünce soruşturmanın genişletilmesi neticesinde konuyla ilgili yapılan fiziki çalışmalarda birçok güvenlik kamera görüntüsü izlenmiş, binaya girdikleri belirlenen şüphelilerin kimlik tespiti yapılarak bahse konu üç şüpheli şahıs H.K. (42), İ.K.(19) ve yaşı küçük B.K.’nin (16) adreslerine yapılan operasyonda, zanlılar görevlilerimiz tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alınmıştır.

“Açıktan Hırsızlık” suçundan adli mercilere sevk edilen şüpheli H.K. , İ.K. ve yaşı küçük B.K. isimli şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştır.

İlimizde kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik suçla mücadele çalışmaları görevlilerimiz tarafından yılmadan, yorulmadan aralıksız olarak devam etmektedir”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın