Şanlıurfa Tarım İl Müdürü Aksoy, devrim niteliğinde adımlar atıyor!

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) düzenlediği çalıştaya katıldı.

 Şanlıurfa Tarım İl Müdürü Aksoy, devrim niteliğinde adımlar atıyor!

30.01.2024 - 9:31

Güncelleme : 30.01.2024 - 9:31

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) düzenlediği çalıştaya katıldı.

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) düzenlediği önemli bir toplantıya katıldı. Toplantı, 20 ilin Tarım ve Orman Müdürleri ile sorumlu Bölge Başkanlarının bir araya geldiği ve Türkiye’nin tarımsal üretim planlaması çerçevesinde sürdürülebilir tarım ve kaliteli üretimin ele alındığı bir platformdu.

 

 

Toplantıda, Türkiye’nin tarımsal üretimini arttırmayı ve üreticilerin refah seviyesini yükseltmeyi amaçlayan stratejiler ve iş birliği çalışmaları değerlendirildi. İl Müdürü Mehmet Aksoy, Şanlıurfa’nın tarımsal potansiyeli, sosyo-ekonomik yapısı ve mevcut tarımsal projeler hakkında katılımcılara kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

 

Toplantı aynı zamanda, 2024 yılında Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek tarımsal projelerin planlanması ve il müdürlerinin görüşlerinin alınması için bir fırsat olarak değerlendirildi. İl Müdürleri, önümüzdeki dönemde uygulanacak politikaların belirlenmesi ve tarımsal sektörün gelişimine katkı sağlamak adına değerli görüşlerini paylaştılar.

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, toplantının sonunda yaptığı açıklamada, tarımsal üretimin arttırılması ve çiftçilerin desteklenmesi konularında ortak hareket etmenin önemine vurgu yaparak, FAO’nun bu tür etkinliklerinin sektörde iş birliğini güçlendirdiğini belirtti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın