Şanlıurfa Barosu’ndan suç duyurusu

Şanlıurfa Barosu, Beyaz Toros ve Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ın tablosunu satışa çıkaran bir e-ticaret sitesi hakkında suç duyurusunda bulundu.Olaylı geçen Bursaspor-Amedspor maçının ...

 Şanlıurfa Barosu’ndan suç duyurusu

07.03.2023 - 9:23

Güncelleme : 07.03.2023 - 9:23

Şanlıurfa Barosu, Beyaz Toros ve Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ın tablosunu satışa çıkaran bir e-ticaret sitesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Olaylı geçen Bursaspor-Amedspor maçının yankıları sürerken, skandal bir gelişme daha yaşandı. E-ticaret sitesi üzerinden satış yapan Çiçek Sepeti, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ile Beyaz Toros tablolarını satışa çıkardı. Bu skandal üzerine Şanlıurfa Barosu harekete geçti.

 

Suç duyurusunda bulunuldu

Şanlıurfa Barosu sosyal medya hesabından yaptığı suç duyurusunda şu ifadelere yer verdi; Ülkemizde faaliyet gösteren bir e- ticaret sitesi tarafından satışa sunulan “Beyaz Toros ve Yeşil “ tablosu nedeniyle söz konusu e-ticaret sitesi hakkında suçu ve suçluyu övme TCK 215. maddesi kapsamında baromuz tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde JİTEM üyelerinin devriye aracı olarak bilinen Beyaz Toroslara birçok Kürt vatandaşı bindirilmiş ve bir daha geri dönemememiştir. Beyaz Toroslarla simgelenen o dönemde ne yazık ki İnsanlar evlerinden işyerlerinden alınıp infaz edilmişlerdir. Son günlerde ırkçı ötekileştirici ayrımcı yaklaşımlara maruz kalan kürt halkının 90lı yıllarda yaşadığı bu zulmü yeniden canlandırmak isteyenlere ve bu coğrafyada toplumsal barış ve huzuru bozmaya çalışanlarla hukuki olarak her zaman mücadele edeceğimizi bildiririz.’’ ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın