Müdür Yapıcıer 55 Bin Tableti Urfa Eğitimine Kazandırdı

Önlem amaçlı Türkiye’de uzaktan eğitim sistemine geçildi. Şanlıurfa gibi genç bir nüfusa sahip olan kentte de uzaktan eğitim ile beraber tablet sıkıntı ve İnternet yaşanmıştı. Koronavirüs sürecinde göreve ba...

 Müdür Yapıcıer 55 Bin Tableti Urfa Eğitimine Kazandırdı

16.02.2021 - 22:57

Güncelleme : 19.02.2021 - 8:53

Önlem amaçlı Türkiye’de uzaktan eğitim sistemine geçildi. Şanlıurfa gibi genç bir nüfusa sahip olan kentte de uzaktan eğitim ile beraber tablet sıkıntı ve İnternet yaşanmıştı. Koronavirüs sürecinde göreve başlayan Müdür Yapıcıer, 8 milyon TL den fazla eğitime hibe katkısını değişik kurumlardan alarak Urfa eğitimine kazandırdı.

Daha önceki dönemlerde 2.5 yılda Eğitime alınan hibe desteği 2 milyon 500 TL iken; Yapıcıer İl Milli Eğitim Müdürü olduktan sonraki,   8 aylık süre içersinde, 8 milyon TL den fazla Eğitime hibe katkısı değişik kurumlardan alındı.

Urfa’da eba (internet) tablet sorunu çözümü konusunda Milli Eğitim Müdürlüğünün birçok yazışmasının olduğu, Urfa siyasi kanadın yetersiz kaldığı biliniyor.

Milli Eğitim Bakanlığın genel itibariyle 500 bin tablet dağıtırken, bunun 55 bini Urfa almış olması Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer’in Şahsi girişimleri Urfaya kazandırıldığı, sayının çoğaltılması İçin Milli Eğitim müdürlüğünün girişimlerinin devam ettiği ifade ediliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın