Mehmet Ekinci’nin aday olduğu parti belli oldu!

Yeniden Refah Partisi’nin Eyyübiye ilçe Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci oldu.
Yeniden Refah P...

 Mehmet Ekinci’nin aday olduğu parti belli oldu!

08.02.2024 - 15:50

Güncelleme : 08.02.2024 - 15:50

Yeniden Refah Partisi’nin Eyyübiye ilçe Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci oldu.

Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Şanlıurfa adaylarını açıklamaya devam ediyor. İlk olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayan Yeniden Refah Partisi, daha sonra Karaköprü Belediye Başkan adayı son olarak da Eyyübiye Belediye Başkan adayını açıkladı.

Sosyal medya hesabından Eyyübiye Belediye Başkan adaylarının Mehmet Ekinci olduğunu duyuran Genel Merkez, “Eyyübiye’ye ve partimize hayırlı olsun” dedi.

Mehmet Ekinci’nin aday olduğu parti belli oldu!

“HAYIRLI OLSUN”

Genel Merkez adaylıkla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi, “2014-2019 yılları arasında Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Ekinci partimize katılarak Eyyübiye Belediye Başkan Adayımız oldu. Eyyübiye’ye ve partimize hayırlı olsun.”

MEHMET EKİNCİ KİMDİR?

1970 yılında Şanlıurfa’nın Eyyubiye ilçesinin Turluk Mahallesinde doğdu. Doğduğu köyde okul olmadığı için en yakın köy okulu olan Yediyol Köyü İlkokulu’ndan 5 yıl yaya olarak gidip gelerek 1982 yılında mezun oldu.

1985 yılında Gazi Ortaokulu’ndan, 1988 yılında Gazi Lisesi’nden, 1992 yılında da Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu.

Kamudaki iş hayatına mezuniyetinin hemen akabinde, 1993 yılında Vali Akbulut Meyve Fidanlığı’nda Ziraat Mühendisi olarak başladı.

Milli Eğitim bünyesinde 1997-2001 yılları arasında 1 yıl öğretmenlik 2 yıl Akçakale Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı.

2001 Yılında Tarım Bakanlığı’na geçiş yapan Ekinci 2001-2005 yılları arasında Akçakale İlçe Tarım Müdürü olarak görev yaptı.

2005-2006 Yıllarında Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü’nde Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü, 2006-2008 yılları arasında Şanlıurfa İl Tarım Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.

Mehmet Ekinci’nin aday olduğu parti belli oldu!

2008 yılından bu yana Ülkemizin AB’ye giriş sürecinde olması hasebiyle oluşturulan IPARD Programının yürütüldüğü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Kırsal kesim ve şehir içindeki kırsal nüfusun tarımsal ve sosyolojik problemleri hakkında bir çok araştırma, çalışma ve yayını bulunmaktadır.

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri için 1 Kasım 2013’te 6 yıldır yürüttüğü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü’nden istifa etti. Doğduğu ilçeye hizmet amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Eyyübiye Belediye Başkanı Adayı oldu. Yerel seçimlerden zaferle çıkan Mehmet Ekinci Merkez İlçe olan 370.000 nüfuslu Eyyübiye’nin ilk Belediye Başkanı oldu.

Türkiye’nin özel sektör tarafından yayınlanan ilk ve tek tarım gazetesi olan TeknoGAP’ın kurucuları ve yazarları arasındadır. Evli ve 5 çocuk babası olan Mehmet Ekinci İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın