MAVİ MARMARA ŞEHİTLERİ ANILDI

Şanlıurfa İHH, Mavi Marmara'nın 11. yıldönümünde Rabia Meydanında (STKların kurduğu Kudüs Çadırı yanında) “Mavi Marmara ve Kudüs” konulu bir dizi etkinlik düzenledi.Birçok farklı ülkeden âlim/akademisyen...

 MAVİ MARMARA ŞEHİTLERİ ANILDI

02.06.2021 - 10:06

Güncelleme : 02.06.2021 - 10:06

Şanlıurfa İHH, Mavi Marmara’nın 11. yıldönümünde Rabia Meydanında (STKların kurduğu Kudüs Çadırı yanında) “Mavi Marmara ve Kudüs” konulu bir dizi etkinlik düzenledi.

Birçok farklı ülkeden âlim/akademisyenlerin de katılımı ile açık alanda panel yapıldı ve İstanbul’dan İHH Genel Başkanı Bülent YILDIRIM ve Gazze’den Şehid Şeyh Ahmed YASİN’in oğlu Şeyh Abdulğani YASİN’de görüntülü canlı yayın ile alana kurulan dev ekran marifetiyle alandaki binlerce kişiye seslendiler.

Programa çok sayıda siyasi Parti başkanı, Kurum amirleri, STK başkanları ve binlerce kişi katıldı. Programda Suriyeli muhacir, dev Filistin bayrağı açarak, Filistin lehine slogan atarak meydanı coşturdular.

Programa video konferans yoluyla katılan Şehid Şeyh Ahmet Yasin’in oğlu Abdulgani Yasin, Gazze’deki son durum hakkında bilgi verdi ve Filistin’e maddi manevi yardım ve desteklerinden dolayı İHH’ya ve tüm Türkiyeli müslümanlara teşekkür etti.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım da programa telefon bağlantısı ile katılarak Mavi Marmara’nın önemine vurgu yaptı. Yıldırım, bu süreçte hızlıca organize olup çeşitli eylemler yapmalarından dolayı Şanlıurfa’ya teşekkür etti.

Programa katılan Mavi Marmara katılımcıları; Behçet Atila, Ramazan Baylan, Eyup Yaşar ve Cevdet Ökenek de kısaca duygularını paylaştılar.

Program Mahmut Aslan’ın okuduğu Kuranı Kerim tilaveti başladı.

Ali Acar’ın sunuculuk yaptığı program Mavi Marmara şehitlerini anma ile devam etti.

– Mavi Marmara Sinevizyon Gösterimi yapıldı,

– Ş.Urfa İHH Medreseler İlahi Grunu Eği Ente Hurrun ilahisini okudu,

Daha sonra İHH İl Temsilcisi Behçet Atila moderatörlüğünde Mavi Marmara ve Kudüs Konulu Panel yapıldı.  Panelistler; Filistinli Akademisyen Dr.Ramazan Ömer, Mısırlı Akademisyen Dr. Ahmet Zekeriya, , Iraklı Âlim Ebu Ömer, Moritanyalı Âlim Muhammed Seyit, Suriyeli Alim Şeyh Muhammed Zekeriya Mes’ud ve Türkiyeli Akademisyen Dr.Cüney Gökçe)

– Gazze ve İstanbul’dan Görüntülü Canlı Yayınlar (Bülent Yıldırım ve Abdulgani Yasin)

– Kaligrafi (bağış yapanlara kaligrafi sanatıyla yazılan isimlikler hediye edildi)

– Mavi Marmara ve Kudüs Resim Sergisi açıldı

– İl Müftüsü Ramazan Tolan tarafından akşam namazı cemaatle meydanda kılındı ve ardından yapılan dualarla program son buldu.

Programı çok sayıda Tv kanalı canlı olarak yayınladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın