KIZILAY EĞİTİM MERKEZİNİ AÇTI

Türk Kızılay’ı Şanlıurfa'da Eğitim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şubesi tarafından Haliliye ilçesi Ahmet Erseven Mahallesi’nde “Eğitim Merkezi” için açılış programı düzenlend...

 KIZILAY EĞİTİM MERKEZİNİ AÇTI

22.04.2021 - 13:34

Güncelleme : 22.04.2021 - 13:34

Türk Kızılay’ı Şanlıurfa’da Eğitim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Türk Kızılay’ı Şanlıurfa Şubesi tarafından Haliliye ilçesi Ahmet Erseven Mahallesi’nde “Eğitim Merkezi” için açılış programı düzenlendi.

Açılışa Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Şanlıurfa Kızılay Şube Başkanı Op. Dr. Ahmet İnan, İl Yönetim kurulu üyesi Mehmet Kılıç, ilçe şube başkanları ve Kızılay gönüllüleri katılım gösterdi.

Türk Kızılayı Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet Hamdi İnan yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Kızılay Sadece kan hizmetleri değil, Kızılay sadece yardım hizmetleri değil, Kızılay sosyal alanda, kültürel alanda gençlik alanında olsun her türlü hizmeti vermeye devam etmektedir. Biz bir iyilik hareketiyiz bu iyilik hareketi içerisinde gönüllülerimizle birlikte İnşallah sizlerinde desteğiyle daha verimli hale geleceğiz. Hedeflerimiz büyük Şanlıurfa gelişen bir kent hem genç nüfusuyla, Hem jeopolitik özellikleriyle Şanlıurfa gerçekten önemli bir şehrimiz. Kızılay’ımız gerekli hizmeti en uç noktaya vermektedir’’ dedi.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’da, “Şanlıurfa’ya merkez kazandırıyoruz onun için birlikteyiz ve ilkyardım eğitim merkezimiz ülkemiz genelinde 25 ilde ve 33 küsur olarak faaliyete geçiyor.  İlkyardım malumunuz toplumda sadece sağlıkçıların değil bütün insanların bilmesi gereken bir yetenek. Biraz önce gelirken yolda Mardin’den gelirken Viranşehir’de önümüzde bir kaza trafik kazası oldu trafik kazasında iki araç birbirine çarptı ve yaralılar vardı, hepimizin başına böyle şeyler gelebilir böyle bir an olduğunda sağlıkçılar olay yerine gelene kadar müdahale edene kadar mutlaka doğru bir şekilde o yaralara tıp bir desteğin bakımın verilmesi gerekiyor.

Kızılay olarak bizim asli görevimiz toplumumuzu acil durumlara, olağanüstü durumlara, afetlere karşı hazırlamak. Amacımız hem bireyleri hem toplumumuzu daha dirençli hale getirmek ilk yardım kültürü de bunlardan bir tanesi bu 33 merkezimizde sertifikalı eğitimler veriyoruz yani ilk yardımı yapma hakkı olan ilk yap yardım yapma yetkisi olan insanlar burada yetiştirilecek ama Kızılay’a kalemimiz aracılığıyla da toplumumuzda yaygın olarak afet bilinci ve ilk yardım kültürü ile alakalı da yaygın seminerler eğitimler veriyoruz amacımız ilk yardım merkezi kalmamış bir ülkemizde bir il veya ilçe kalmamışım olması yani bini aşkın bir merkezden bahsediyorum her ilçemiz her şubemiz bu ilk yardım merkezine eğitim merkezine kavuşacak ki toplumumuzdaki her kesimi geride kimseyi bırakmadan bu anlamda ilk yardım konusunda eğitelim ben özellikle çok boyutlu hizmetleri noktasında Şanlıurfa Kızılay şubemize Ahmet başkanım nezdinde bütün yönetimine ve ilçelerindeki ve ana kademede görev alan bütün başkanlara ve yönetimine kadın kollarımıza engelsiz Kızılay kollarımıza gençlik kollarımıza ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren genel müdürlüğümüze bağlı göç hizmetlerinden, sosyal hizmetlere kadar çok boyutlu faaliyet gösteren Kızılaycı kardeşlerime teşekkür ediyorum Şanlıurfa potansiyeli de yüksek insani yüklü olan bir  ilimiz ama Şanlıurfalıların hayırseverliği ve fedakârlığı gider gerek göç tembelliği sorunlar gerek afetler ve olağanüstü durum var ya da yoksulluk demedi sorunların üstesinden hep beraber geliyoruz daha iyisi yine de gelmeye çalışacağız ben tekrar bu merkezimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum İnşallah oradaki eğitimleri alan insanlar toplumda ilk yardım kültürüne affet kültürünü daha da yaygınlaştı olacaktır Bizim de bu etkinliği bu bilgileri bu farkındalığı topluma yaygınlaştırmamıza yardımcı olacaklardır tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın