KILIÇDAROĞLU, URFA’YI GÜNDEME ALDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplatısında yaptığı açıklamada Şanlıurfa gündeme aldı.Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulu...

 KILIÇDAROĞLU, URFA’YI GÜNDEME ALDI

23.03.2021 - 16:14

Güncelleme : 23.03.2021 - 16:14

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplatısında yaptığı açıklamada Şanlıurfa gündeme aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde CHP’li 21 Milletvekilinin Şanlıurfa’ya gelmesiyle ilgili dikkat çeken bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu; “Şanlıurfa’ya gitti arkadaşlarımız. Bir süredir elektrik ve su verilmiyordu çiftçilere. Milletvekillerimiz gitti elektrik ve su verilmeye başlandı. İnşallah kesmezler. Çiftçilerin tamamı şikayetçi. Gübre alıyoruz dolarla, fide alıyoruz dolarla, ilaç alıyoruz dolarla. Sürekli zam. Urfalı çiftimiz, vatandaşlarımız beni dinlesin. Uzun yıllardır AK Parti’ye oy verdiniz. Nasıl şimdi o Şanlıurfa? Sahipsiz değil mi? Şanlıurfa sahipsize, Türkiye sahipsiz demektir. Harran oradadır, Harran hepimizin iftiharıdır. Ne Şanlıurfa ne Türkiye sahipsizdir” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu; “Uzman doktor yok hastanelerinde, 530 bin öğrenciden 450 bini EBA’ya ulaşamamış. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 8 aydır toplu sözleşme yapmıyor. Urfalı bir arkadaşımız, “Paran yoksa, eşin, çocuğun, komşun yüzüne bakmaz ama en acısı hem paran yok hem Urfalıysan devlet yüzüne bakmaz. İnsan yüzüne bakmaz” diyor. Devlet değil, Saray’da oturanlar senin yüzüne bakmaz.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın