EYYÜBİYE İLÇESİ OSMANLI MAHALLESİ’NDE İLK KEPÇE VURULDU

Şehir merkezi ve ilçelerde tıkanan yolları açmak için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahalle sınırları içerisinden geçen 30 Metre genişliğinde yaklaşık 1000 m...

 EYYÜBİYE İLÇESİ OSMANLI MAHALLESİ’NDE İLK KEPÇE VURULDU

13.03.2021 - 9:24

Güncelleme : 13.03.2021 - 11:47

Şehir merkezi ve ilçelerde tıkanan yolları açmak için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahalle sınırları içerisinden geçen 30 Metre genişliğinde yaklaşık 1000 metrelik yolun açılması için ilk kepçeyi vurdu.

 

Çarpık kentleşmenin yaygın olduğu Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesinde Bin Metrelik yol üzerinde bulunan yapılar Başkan Beyazgül’ün talimatları ve Büyükşehir Belediyesi Emlak Ve İstimlak Daire Başkanlığı ekiplerinin de çalışmaları neticesinde kamulaştırılarak yıkımına başlandı.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL:” EYYÜBİYE’NİN TIKANAN DAMARLARINI BİR BİR AÇIYORUZ”

 

Yıkım programında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye’nin tıkanan damarlarını bir bir açıyoruz” dedi.

 

Başkan Beyazgül:” Eyyübiye’ye bugüne kadar yaptığımız yatırımların toplamı 140 milyon TL Eyyübiye’de kentsel dönüşümü yapmamız gerekiyor. Tapu sorununu çözmemiz gerekmekte. Şanlıurfa’yı baştan aşağı güzelleştirmek için meydanlar açıyoruz. Yeni yollar açmak bütün işlerden daha zor bir yandan yaparken diğer yandan da yıkım işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz. Yıkımı yapmadan şehri yeniden inşa etmek mümkün olmuyor. Şehirler ruhumuzun, gönüllerimizin yansımasıdır” diye konuştu.

 

Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan Vekili Cuma Ağaç: “ Yıkımı yapılan yapıların ardından bu yolun Eyyüp Peygamber makamına giden yola bir alternatif olacağını belirterek bu çalışma ile Eyyüp Peygamber Caddesindeki yolda yaşanan trafik yoğunluğunu da yarıya indirecek” dedi.

 

Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Eyyübiye Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kenan Kayral, Şanlıurfa Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği (ŞESOB) Başkanı Mehmet Şefik Bakay, Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Kestop ve Osmanlı Mahalle Muhtarı Veysi Çelik de birer konuşma yaparak Eyyübiye’ye yapılan hizmetlerden ötürü Başkan Beyazgül’e ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın