Doğalgaza iklim tarifesi!

Kış ikliminin daha soğuk olduğu bölgelerin doğalgaz faturaları daha düşük fiyatlandırılacak.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan kademeli doğalgaz faturasının da ayrıntıları netleşmeye başladı....
 Doğalgaza iklim tarifesi!

30.12.2021 - 10:16

Güncelleme : 30.12.2021 - 10:16

Kış ikliminin daha soğuk olduğu bölgelerin doğalgaz faturaları daha düşük fiyatlandırılacak.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan kademeli doğalgaz faturasının da ayrıntıları netleşmeye başladı. AK Parti’nin yılbaşından sonra Meclis gündemine getireceği doğalgazda kademeli tarife sisteminde elektrikte yapılan uygulamadan farklı olacak. İKLİM KRİTERİ GELİYOR Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre  doğalgazda faturalandırma bölgeye ve iklim şartlarına göre yapılacak. Bu konuda Enerji Bakanlığı ile doğalgaz dağıtım şirketlerinin yapacağı teknik çalışma sonucunda, bölge bölge nasıl bir kademelendirme yapılacağı belirlenecek.

ADANALI İLE ERZURUMLU VATANDAŞIN AYNI TARİFEYİ KULLANMASI ADALETSİZLİK

AK Parti kaynaklarına dayandırılan haberde  kışı hafif geçiren yerler hep düşük kademeden fatura ödeyecek olması ve doğudaki bir ilde tüketilen doğalgaz ile Akdeniz’deki tüketim aynı olmaması “adaletsizliğe yol açar” değerlendirmesi yapıldı.

DOĞUDAKİ İLLER DAHA AZ ÖDEYECEK

Tarife bu değerlendirilmeye göre uygulanırsa  Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır veya Sivas gibi soğuk iller Antalya, İzmir ve Adana gibi kış şartlarının daha hafif geçtiği illerden daha düşük kademeli tarifeye tabi tutulacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın