DEVA PARTİSİ’NDEN ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa Doğa Hakları ve Çevre Çalışmaları Başkanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Atatürk Ormanında Çevre temizliği yapıldı. Karaköprü, Ha...

 DEVA PARTİSİ’NDEN ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

06.06.2021 - 14:29

Güncelleme : 06.06.2021 - 14:29

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa Doğa Hakları ve Çevre Çalışmaları Başkanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Atatürk Ormanında Çevre temizliği yapıldı.

 

Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye ilçe teşkilatlarının da katıldığı etkinlikte bir açıklama yapan DEVA Partisi Şanlıurfa Doğa Hakları ve Çevre Çalışmaları Başkanı Baran Paydaş Narin şunları belirtti:

 

“Son yıllarda hem ülkemiz hem de dünyada artan çevre olayları ile Dünya Çevre günü önem kazandı. Dünya Çevre günü 100’den fazla ülke tarafından kutlanıyor. Çevre, insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik, kültürel ve doğal ortamdır” dedi.

 

Çevre kirliliğinin sonuçlarına da değinen Narin; “günümüzde çevre kirliliği pek çok sorunu da beraberinde getirmektedir.

 

– Dünya coğrafyasının değişmesi,

– Su kaynaklarının tükenmesi,

– Küresel ısınma gibi bir takım iklim değişiklikleri,

– Enerji kıtlığı,

– Yiyecek ya da İçecek kıtlığı,

– Erozyon ile verimli olan toprağın yani besin veren kaynakların kaybolması,

-Canlıların nesillerinin tükenmesinin bir sonucu olarak biyolojik çeşitliliğin azalması gibi konular çevre kirliliğinin sonuçları olmaktadır.

 

Bizde ‘Dünya Çevre Günü’ adına Şanlıurfa Atatürk ormanında çevre temizliği yaptık. Maalesef giriş ücreti kişi başı 10 TL alınan bu ormanda temizlikten söz etmek söz konusu bile değil. Yetkililerden bu güzelim ormanımız için destek istiyoruz ve gerekli özeni göstermelerini bekliyoruz. Bilinmelidir ki biz DEVA Partisi olarak her canlıya saygı duyup, yaşamlarını idame ettirebilmeleri için çaba sarf ederken bu canlıların tamamının kullandığı ve kullanmak zorunda olduğu çevreyi daha çok düşünecek ve bu konu da ciddi tedbirler alınmasını sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın