CHP’Lİ TANAL, VATANDAŞLA KÜRTÇE KONUŞTU

CHP’Lİ VEKİL İLE VATANDAŞIN KÜRTÇE SOHBETİCHP’nin Şanlıurfa kökenli vekili Mahmut Tanal, Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde cadde ve sokaklarda rastladığı vatandaşlarla Kürtçe sohbe...

 CHP’Lİ TANAL, VATANDAŞLA KÜRTÇE KONUŞTU

12.03.2021 - 11:05

Güncelleme : 12.03.2021 - 11:05

CHP’Lİ VEKİL İLE VATANDAŞIN KÜRTÇE SOHBETİ

CHP’nin Şanlıurfa kökenli vekili Mahmut Tanal, Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde cadde ve sokaklarda rastladığı vatandaşlarla Kürtçe sohbet etti. Tanal, o anları Kürtçe mesajla paylaştı.

CHP Genel Merkezi’nin, koronavirüs salgınının olumsuz etkileriyle karşı karşıya kalan, ekonomik krizle boğuşan esnaf, çiftçi ve vatandaşların sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin ortaya konulması amacıyla görevlendirdiği CHP’li vekiller, Kocaeli ve ilçelerinde temaslarda bulunuyor.CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal ile CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise Kocaeli’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden yoğun göç alan ilçesi Dilovası’nda esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Çarşı, Pazar dolaşan Tanal ve Hakverdi’ye, CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Ali Yapa, CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, parti teşkilat mensupları ile Dilovası Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi İnci Aydemir eşlik etti.

TANAL VATANDAŞLARLA KÜRÇTE KONUŞTU

Aslen Şanlıurfalı olan CHP’li vekil Mahmut Tanal, Dilovası’nın cadde ve sokaklarında rastladığı vatandaşlarla Kürtçe sohbet etti.

Tanal, hal ve hatırlarını sorduğu vatandaşlara kartvizitini uzattı.

CHP’li vekil, Kürtçe sohbetin görüntülerini, sosyal medya hesaplarından Kürtçe mesajla paylaştı. Tanal mesajında, “Şu an Kocaeli Dilovası’ndayız. CHP milletvekilleri, sizler için çalışıyor. Arzu ve talepleriniz başımız gözümüz üstüne” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın