CHP Heyeti Tarlada Hilvan Çiftçisini Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Cumhuriyet Halk Partisi Hilvan ilçe Başkanı Mehmet Celal Avcı, Cumhuriyet Halk Par...

 CHP Heyeti Tarlada Hilvan Çiftçisini Dinledi

19.05.2021 - 10:35

Güncelleme : 19.05.2021 - 10:35

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Cumhuriyet Halk Partisi Hilvan ilçe Başkanı Mehmet Celal Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Yöneticileri ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe yönelticilerinden oluşan heyet Şanlıurfa ve Hilvan İlçesinde tarladaki çiftçilerin sorunlarını dinledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Cumhuriyet Halk Partisi Hilvan ilçe Başkanı Mehmet Celal Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Yöneticileri ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe yönelticilerinden oluşan heyet ilk olarak Hilvan ilçe ziraat odası başkanı Hikmet İpar’ı ziyaret ederek, bölgede kuraklık yaşayan çiftçinin sorunları ile taleplerini dinledi.

 

CHP Heyeti daha sonra Hilvan ilçesi Kırbaşı köyünde kırmızı mercimek hasadı yapan üreticilerle buluştu. Bölgedeki çiftçiler sorun ve sıkıntılarını CHP Heyetine ileterek destek istedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, yaptığı açıklamada; “Üreticilerimiz kuraklıktan ciddi anlamda mağdurlar. Tarlalarına çok yakın bir alandan GAP sulaması geçmesine rağmen Devletin yatırım yapmamasından ötürü tarlalarını sulayamamışlar. Kırmızı mercimeklerde ne tane var ne ot var. Kısacası kahır ve dert biçiyorlar. Bölgenin biran önce Afet bölgesi ilan edilmesi gerekiyor

 

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, yaptığı açıklamada; “Bölgemizde İlimizde Yaşanan tarımsal kuraklık için hükümet neden sessiz ? Çiftçi sizden açıklama bekliyor, sadece açıklama da değil acil olarak adım atmanızı bekliyor?

Geçmişte yapılması gereken ama bugüne kadar ihmal edilip yapılmayanlardan dolayı mevcut kuraklık durumunu tersine çevirip geri getirme şansı artık yoktur.

Bu durumda çiftçinin ayakta kalıp üretime devam etmesi için en önemli nokta çiftçiye nakdi kuraklık desteği sağlamaktır” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın