Belediye işçileri için üçüncü oturum yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesinin üçüncü oturumu gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Se...

 Belediye işçileri için üçüncü oturum yapıldı

12.02.2021 - 10:48

Güncelleme : 12.02.2021 - 10:48

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesinin üçüncü oturumu gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren başkanlığında yapılan toplantıya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Abdullah Tut, BELPER Genel Müdürü İbrahim Demiroğlu, BELSAN Genel Müdürü Levent Çelik, Hizmet İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu ve TİSK uzmanları katıldı.

Toplantıda sözleşme şartları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Önümüzdeki günlerde tekrar bir oturum daha yapılmasına karar verilen toplantıda, hazırlanacak olan sözleşmenin uygun bulunması halinde sözleşmelerin imzalanmasına karar verildi.

EYYÜPOĞLU: İŞÇİLERİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Başkan Eyyüpoğlu, toplantı ile ilgili BİHA’ya yaptığı açıklamada, “Toplantıda işveren teklifini sundu, bizde teklifimizi sunduk. Hayat şartlarından ve ekonomik şartlardan dolayı işçilerin mağdur olmaması için sendika olarak elimizden geleni yapıyoruz. Sözleşme için 4. Oturum yapılacak, biz bu konunun 4 veya 5. Oturumda çözüme kavuşacağını arzuluyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın