BAŞKAN AKSOY’DAN EĞİTİME TAM DESTEK

Bozova Belediye başkanı Suphi Aksoy bu yıl LGS ve TYT sınavına girecek olan 8’ci ve 12’ci sınıflar için eğitim desteğinde bulundu. sınava girecek olan öğrenciler için deneme sınavı kitapçıkları hazırlatarak ...

 BAŞKAN AKSOY’DAN EĞİTİME TAM DESTEK

29.03.2021 - 16:17

Güncelleme : 29.03.2021 - 16:17

Bozova Belediye başkanı Suphi Aksoy bu yıl LGS ve TYT sınavına girecek olan 8’ci ve 12’ci sınıflar için eğitim desteğinde bulundu. sınava girecek olan öğrenciler için deneme sınavı kitapçıkları hazırlatarak bugün okullarda deneme sınavı yapıldı.

Belediye başkanı her zaman olduğu gibi gençlere ve eğitime destek vermeye devam ediyor. Bu yıl sınavlara girecek olan 8’ci sınıflar LGS deneme ve üniversite sınavı için hazırlanan 12’ci sınıflar için TYT deneme sınav kitapçıklarını hazırlatarak bugün okullarda deneme sınavı yapılması için girişimlerde bulundu. eğitime her zaman destek vereceklerini belirten Belediye Başkanı Suphi Aksoy, ‘ öğrencilerimizin başarılarına başarı katmaları adına belediye olarak hazırlatmış olduğumuz deneme kitapçıklarımızı bugün tüm okullarımıza dağıtacağız. Bugün yapılacak olan deneme sınavında öğrencilerimiz hem bilgilerini hem de yapılacak olan sınavlar öncesi kendilerini sınamış olacaklardır’ dedi. Öte yandan Bozova Anadolu lisesinde salgın hastalığı olmasından dolayı sınavın ileriki günlerde yapılacağı ayrıca Yaylak kırsal mahallesinde bulunan İMKB lisesinde ise Çarşamba günü sınavın yapılacağı öğrenildi. Kent merkezindeki okulların yanı sıra kırsal mahallelerde bulunan ortaokul 8’ci ve Lise 12’ci sınıflar içinde deneme sınavı yapıldı.

EĞİTİME TAM DESTEK
Belediye başkanı Suphi Aksoy göreve geldiği ilk günden bu yanı her alanda olduğu gibi eğitime desteklerini aksatmadan sürdürmeye devam ediyor. Başkan Aksoy, ‘geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin kariyerlerini daha iyi lise ve üniversitelerde yapmaları adına gerekli tüm desteklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. 8 ve 12’ci sınıflarımız yanı sıra anaokuldan ve diğer tüm okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizi de gerekli desteklerimiz devam etmektedir. Bu yıl dünyayı etkisi altına alan ülkemizde ve ilçemizde de görülen corona virüs salgın hastalığı nedeniyle yüz yüze eğitimler yapılmamaktaydı. 15 şubatta kırsal mahallelerimizdeki ilkokullarda 1 martta ise ilçe merkezi ve tüm okullarımızda yüz yüze eğitimler yeniden başlamıştı. Bizde tüm öğrencilerimizin başarısı için gerekli desteği vermeye devam edeceğiz’ dedi.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN AKSOY’A TEŞEKKÜR
Bozova ilçe genelinde gerçekleştirilen LGS ve TYT sınavı öncesi ve sonrasında sınava giren öğrencilerden Belediye Başkanı Suphi Aksoy’a teşekkür; öğrenciler, ‘bugün gerçekleştirilen deneme sınavı için destek ve katkıda bulunan belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bilindiği gibi pandemi korona virüs salgın hastalığından dolayı okullarımızdan ve eğitimlerimizden uzak kalmıştık. Yapılacak olan LGS ve TYT sınavı öncesinde böylesi önemli bir sınavı yapılması bizleri ayrıca gururlandırmıştır. İnşallah yapılacak genel sınav bize ve ilçemize yakışacak bir başarı elde ederek bizlere destek veren başta belediye başkanımız Suphi Aksoy,okul iderecilerimize ve öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz’dediler. Okullarda yapılan sınav ile ilgili okul iderecileri ise; ‘sınav öncesinde yapılan deneme sınavı öğrencilerimizin motivasiyonu için büyük bir önem arz etmektedir. Deneme sınavın yapılmasında belediye başkanımız Suphi Aksoy’çok teşekkür ediyoruz’dediler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın