Bakan duyurdu: Paralar hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş evde bakım yardım paraları hesaba yatırıldığını duyurdu.
 Bakan duyurdu: Paralar hesaplara yatırıldı

14.09.2023 - 15:39

Güncelleme : 14.09.2023 - 15:39

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş evde bakım yardım paraları hesaba yatırıldığını duyurdu.

Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş bakıma muhtaç olan vatandaşlara Toplamda  2,8 milyar yardımı hesaplarına yatırdıklarını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Bakanlık tarafından sunulan önemli bir aile odaklı bakım hizmet modeli olan “Evde Bakım Yardımı”nın geçmişine dair bilgiler paylaştı. Göktaş, bu programın 2006 yılında başlatıldığını ve özellikle engellilerin ailesinin yanında desteklendiğini belirtti.

Evde Bakım Yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 5.097 TL ödeme yapıldığını ifade eden Bakan Göktaş, “Bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2.8 milyar TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdık. Hali hazırda 566 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor. Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde Bakanlık olarak engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olmasını çok önemli görüyoruz. Bu kapsamda hiç kimseyi arkada bırakmayan toplum vizyonumuz çerçevesinde geliştirdiğimiz bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri ile toplumun her bir ferdine ulaşmayı sürdüreceğiz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kulandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın