AVUSTURALYA BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN ŞANLIURFALI KIZLARIMIZA DESTEK PROJESİ TAMAMLANDI

Harran Üniversitesi Koordinatörlüğ...

 AVUSTURALYA BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN ŞANLIURFALI KIZLARIMIZA DESTEK PROJESİ TAMAMLANDI

10.06.2021 - 10:24

Güncelleme : 10.06.2021 - 10:24

Harran Üniversitesi Koordinatörlüğünde, Avusturalya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) Kapsamında “GIRLS IN ACTlON-COVID RESPONSE TEAM” isimli projesi tamamlandı.

Harran Üniversitesi Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen projede Haliliye, Eyyübiye ilçelerindeki köy okullarında kütüphane kuruldu. Harran üniversitesi sürekli Eğitim merkezi tarafından köy okullarımızdaki öğretmenlere, 30 saatlik covid koruma ve müdahale eğitimi verildi. Eğitim alan öğretmenlerimiz okullarında öğrenciler tarafından oluşturulan” Kızlar İş Başında Covid Müdahale Ekibi “ ile birlikte proje kapsamında  hijyen kitleri ve bilgilendirme broşürlerini köy halkına dağıtarak halkın covid’e karşı bilinçlenmelerini sağladılar.

Avusturalya Büyükelçiliği destekli bu proje kapsamında hedef okullarda kütüphaneler ve hijyen istasyonları kuruldu. Seçilen okullarımıza hijyen ve temizlik malzemesi dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca kitap yarışmaları sonucunda öğrencilere hediyeler dağıtıldı.

Projemizin kapanışında Harüsem Müdürü Sayın Dr. Ahmet GÖÇEN Proje köy okulunu ziyaret ederek Köy halkı ve öğrenciler ile bir araya geldi

Proje Paydaşları; Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM), Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Genç Stem Derneği, Dreamstalk Kulübü  

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın