29 Ekim’de 5 bin lira verilecek mi? AK Parti’den açıklama geldi

29 Ekim'de emeklilere 5 bin TL ikramiye verilip verilmeyeceği merak konusu olurken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan açıklama geldi. AK Partili Dağ, "İlgili bakanlıklar bu konuda hem em...

 29 Ekim’de 5 bin lira verilecek mi? AK Parti’den açıklama geldi

22.09.2023 - 10:15

Güncelleme : 22.09.2023 - 10:15

29 Ekim’de emeklilere 5 bin TL ikramiye verilip verilmeyeceği merak konusu olurken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan açıklama geldi. AK Partili Dağ, “İlgili bakanlıklar bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 29 Ekim’de emeklilere 5 bin TL ikramiye verilip verilmeyeceği ile ilgili konuştu.

AK Partili Dağ, “Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır” dedi.

 

EMEKLİLER 29 EKİM’DE İKRAMİYE BEKLİYOR

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partisinin Giresun İl Başkanlığı’nda “Şehir Buluşmaları” toplantısında konuştu. AK Partili Dağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda emeklilere 5 bin TL ikramiye verilip verilmeyeceğine ilişkin soruyu da yanıtladı.

 

“ÇALIŞMALAR HIZLA YAPILIYOR”

AK Partili Dağ, “Bir tarih vermek benim bulunduğum pozisyon itibarıyla doğru değil. Hangi aşamada olduğunu çok fazla bilmiyorum. Ama Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır” ifadelerini kullandı.

“KONGRE SÜRECİYLE BERABER YEREL SEÇİM STARTINI DA VERECEĞİZ”

Yaklaşan yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Dağ, “Önümüzde kongre var. Bizim kongre süreciyle beraber inşallah yerel seçim startını da vermiş olacağız. Ana mottomuz bu kongrede ‘ Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri. Seçim kampanyası boyunca ‘Türkiye Yüzyılı başlıyor’ u hep bir üst başlık olarak kullandık. Hedefimiz o. Sağ olsun milletimiz de bu vizyonumuza inandı, güvendi ama birileri her seferinde Ak Parti’ye ömür biçmeye çalıştı. Hep ANAP, Doğru Yol gibi olacak diyorlardı. Dolayısıyla Ak Parti’ye ömür biçenler hiç ömür biçmeyin, AK Parti 2001’de kurulduğu günkü kadar yeni ve her şeyin ötesinde de AK Parti hep ileriyi, ufku, hep bu ülkenin daha büyük ilerlemesini ve bu milletin daha müreffeh yaşamasını hedefler. Kongrede yerel seçim startımızı verip, yerel seçimlere doludizgin şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“ÜLKEYE KAZANDIRAMADIĞIMIZ TEK ŞEY YERLİ VE MİLLİ MUHALEFET”

Ana muhalefet partisine eleştiriler yönelten Dağ, “Biz böyle uğraşırken muhalefetin haline bakıyor, şöyle göz ucuyla izliyoruz. Sonuç olarak rakiplerimiz. Bu ülkede nezaketli bir şekilde demokrasi içinde rekabet ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, bu ülkeye çok şey kazandırdık. Vesayetinden ekonomisine, yolundan hastanesine, enerjisinden savunma sanayisine kadar. Bir tek bu ülkeye kazandıramadığımız husus yerli, milli ve bizi zorlayacak, bizimle sağlam şekilde rekabet edecek muhalefet. Bunun olmadığını görüyoruz. Biz bu şekilde bir hedefle yola revan olurken muhalefetin haline baktığımızda, özellikle CHP kanadına baktığımızda her kongrenin kavgayla geçtiğini görüyoruz. Ne kavgası; koltuk kavgası” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın