13 vatandaşımızın şehit olduğu hain saldırı ciğerimizi yaktı!

Terör örgütü PKK, mağarada 13 sivil vatandaşımızı katlederken, hain saldırıya tepkiler art arda geldi. Siyasi isimler yaptıkları paylaşımlarda teröre ve PKK'ya lanet okudu. Öte yandan terörle mücadelenin kar...

 13 vatandaşımızın şehit olduğu hain saldırı ciğerimizi yaktı!

14.02.2021 - 15:07

Güncelleme : 19.02.2021 - 8:53

Terör örgütü PKK, mağarada 13 sivil vatandaşımızı katlederken, hain saldırıya tepkiler art arda geldi. Siyasi isimler yaptıkları paylaşımlarda teröre ve PKK’ya lanet okudu. Öte yandan terörle mücadelenin kararlı bir şekilde süreceği mesajı da verildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kartal-2 Harekatı’nın sona erdiğini söylediği açıklamada, PKK’nın kaçırdığı 13 sivil vatandaşın, mağaralarda yapılan aramalarda naaşlarına ulaşıldığını aktardı. PKK’nın hain saldırısında, masum vatandaşlardan biri omuzundan, diğer 12 vatandaş ise başından vurularak şehit edildi.TÜM TÜRKİYE YASA BOĞULDUTürkiye bu haberle yasa boğulurken hain saldırıyı kınayan binlerce paylaşım yapıldı. Siyasiler de yaptıkları açıklamalar ile teröre ve terör örgütü PKK’ya lanet okuyarak, teröre karşı kararlı mücadelenin süreceğini vurguladı.

“BU SESSİZLİK, UTANÇ VERİCİ”Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın İngilizce olarak yaptığı paylaşımda, PKK’nın Türk ve Irak güvenlik güçlerine ve sivillere saldırdığına ve Suriye’nin kuzeyinde de terör saldırılarına devam ettiğine vurgu yaparak, “Dünya sessiz. Bu sessizlik, utanç verici bir suç ortaklığıdır ama biz sessiz kalmayacağız.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın